سوالات متداول
  • سوالات فنی
آدرس ایمیل بازرگانی خارجی چیست؟

export@ama-co.com

به چه دلیل هیدروژن در جوشکاری یک پارامتر حایز اهمیت است؟

هیدروژن نفوذی در ناحیه تحت تاثیر حرارت منجر به ترک‌های هیدروژنی (ترک تاخیری) می‌شود.

هیدروژن نفوذی با تنش‌های پسماند که در حین جوشکاری ایجاد می‌شوند ترکیب شده و در فولادهای حساس به ترک (فولادهای پر کربن) ممکن است منجر به ترک در ساعات و روزهای پس از اتمام فرایند جوشکاری شود.

در فولادهای استحکام بالا و مقاطع ضخیم و بخش‌هایی از سازه‌های سنگین مهار شده ایجاد ترک‌های هیدروژن محتمل تر می‌باشد.

در این گونه موارد استفاده از فرایندها و اقلام مصرفی کم هیدروژن پیشنهاد می‌شود پیرو موارد ذکر شده دستورالعمل‌های پیش گرم، دمای بین پاسی و عملیات حرارتی بعد از جوشکاری (pwmt) از عوامل موثر در کنترل ترک هیدروژنی می‌باشد.

همچنین عادی نگه داشتن ناحیه اتصال جوشکاری شده از هرگونه روغن، زنگ زدگی و رطوبت که منابعی از هیدروژن هستند بسیار حایز اهمیت است.

 


چه نوع الکترودی برای جوشکاری چدنها مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

 

:

از لحاظ متالوژیکی چدن‌ها آلیاژهایی با کربن بیش از 2% و %3-1 si (سیلسیم) می‌باشد که از جوش پذیری بسیار ضعیفی برخوردار هستند اغلب الکترودها با درصد بالایی از نیکل برای جوشکاری تعمیری چدن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

الکترودهای 1094Ni با مقدار نیکل بالاتر برای جوشکاری انواع چدن‌ها مورد استفاده قرار میگیرند که نسبت به الکترود AMA 1094 Ni-Fi دارای استحکام کمتر و انعطاف پذیری بیشتری می‌باشد.اما الکترود

 AMA 1094 Ni-Fi در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به استحکام بالاتری نسبت به 1094Ni مورد نیاز باشد

 

چه نوع الکترودهایی برای اتصال فولادهای ساده کربنی به فولادهای زد زنگ (اتصال غیر همجنس) مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

انتخاب الکترود بر مبنای آنالیز شیمیایی فلز پایه و درصو انتزاج فلزجوش تعیین می‌شود رسوب فلز جوش الکترودهای مورد استفاده باید دارای 3-5% فاز فریت بوده که این مهم منجر به جلوگیری از ایجاد ترکهای گرم در فلز جوش می‌شود. در اغلب موارد الکترود 1464JA پیشنهاد می‌شود.

در صورتی که آنالیز شیمیایی فلز پایه نا معلوم باشد جهت جلوگیری از ایجاد ترک در اغلب موارد فلز جوشی با درصد فریت بالاتر پیشنهاد می‌شود.

که از طبقه بندی الکترود آما الکترود 1468J پیشنهاد می‌شود.

 

چه نوع الکترودی برای جوشکاری فولاد M025 و M040 مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

فولادهای مذکور از پر مصرف ترین فولادها در ساخت چرخ‌دنده، شفت و غلتک می‌باشد که مهمترین آیتم مورد استفاده در انتخاب الکترود برای جوشکاریها بین آلیاژها یکنواختی آنالیز شیمیایی با فلز پایه و استحکام فلز جوش خالص (as-welded pureweld metal) می‌باشد.

مواد مصرفی برای برای جوشکاری فولادهای مقاوم به خوردگی اتمسفری چیست؟

فولادهای مقاوم به خوردگی اتمسفری (A2428A588 :core Ten) اغلب در ساخت سازه‌هایی مثل پل و اسکله که در معرلض رطوبت شدید می‌باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فولادها اغلب دارای مقاومت به خوردگی اتمسفری بالاتری نسبت به فولادهای ساده کربنی هستند و فلز جوش مورد استفاده باید دارای مقاومت به خوردگی ( آنالیز شیمیایی ) یکسانی با فلز پایه باشد. در جوشکاری تک پاس الکترودهای ساده کربنی مانند ( AMA1230F) به علت امتزاج مورد استفاده قرار می‌گیرند و در جوشهای چند پاسه الکترودهای کم آلیاژ با مقاومت به خوردگی یکسانی با فلز پایه مورد استفاده قرار میگیرند. الکترودهای پیشنهادی از طبقه‌بندی آما، الکترودهای:

 (AMA 8012M- AMA1417M- AMA1301) می‌باشند.

به چه علت انرژی ضربه بر حسب ژول در تست انجام شده از مقادیر ارایه شده در گواهی مورد تایید شرکت کمتر می‌باشد؟

نتایج تست ثبت شده در گواهی تایید الکترود حاصل نتایج تست مواد مصرفی جوشکاری مطابق با استاندارد مربوطه می‌باشد، هر تغییر جزیی بر روی دستورالعمل جوشکاری منجر به تغییر مقادیر انرژی ضربه خواهد شد. کنترل آیتم‌های زیر منجر به استخراج نتایج منطبق بر گواهی مورد تایید شرکت می‌شود. به عبارتی عدم کنترل دقیق پارامتری‌های زیر منجر به تغییرات نسبتا زیادی در نتایج تست ضربه می‌باشد:

کنترل دمای پیش گرم و بین پاسی

کنترل حرارت ورودی

تعداد پاسها در هر لایه

ایجاد پاس نهایی( cap pass )با ماکزیمم مقدار مجاز مطابق با استاندارد.

به چه علت در بعضی از مواقع پیش گرم قبل از جوشکاری مورد نیاز است؟

پیش گرم فولادها منجر به کاهش سرعت سرد شدن در ناحیه جوش و ناحیه تحت تاثیر جوش می‌شود که این مهم منجر به جلوگیری از ترک خوردن ناحیه جوش و ناحیه تحت تاثیر جوش می‌شود. پارامترهای موثر در انتخاب دمای پیش گرم، ضخامت قطعه استحکام جوش مقادیر عناصر آلیاژی و هیدروژن نفوذی فلز جوش عنوان کرد. دمای پیش گرم عمدتا با مشعل‌های حرارتی و المنتهای مقاومت الکتریکی بر روی قطعه اعمال می‌شود.

دمای بین پاسی چیست؟

دمای ناحیه جوش قبل از اعمال فرایند جوشکاری بر روی پاس قبلی می‌باشد زمانیکه که کمینه دمای بین پاسی مشخص باشد جوشکاری نباید در دمای کمتر از دمای مشخص شده بر روی قطعه اصلی انجام شود. به منظور جلوگیر از افت خواص ناحیه جوش و ناحیه تحت تاثیر جوش لازم است پیشیند دمای بین پاسی بر روی قطعه جوشکاری شده کنترل شود لذا زمانیکه دمای قطعه بیش از پیشینه دمای بین پاسی است لازم است زمان کافی به قطعه جوشکاری شده داده شود تا دمای قطعه به بازه دمایی مجاز (محدوده‌ی دمای پیش گرم و بین پاسی) باز گردد

علت طبقه بندی محصولات آما مطابق استاندارهای AWS و DIN چیست؟

با توجه به اینکه استانداردهای مورد استفاده در صنایع ایران استانداردهای DIN آلمان و AWS آمریکا می‌باشد بنابراین لازم بوده که محصولات شرکتی در مقیاس آما بر مبنای استانداردهای DIN و AWS طبقه بندی شود تا نیاز اقشار مختلف صنعت برطرف گردد. برای مثال ممکن است یک محصول با یک آنالیز شیمیایی و خواص مکانیکی با دو اسم تجاری متفاوت که هرز یک مشخصه استاندارد DIN و AWS مربوطه را دارا می‌باشند در معرفی محصولات آما موجود می‌باشند.  

وزن الکترود 6010 سایز 2.5 و3.25 جند گرم است

برای جوشکاری a537c l1 چه الکترودی مناسب است؟

تست؟

مواد تشکیل دهنده سیم جوش

استانداردصفحه سنگ برش وسایش چیست

درصد وزن سیم به پوشش

جنس روکش مفتول چیست

معادل آما برای الکترود din1913 E51 32 B(R)10 چیست؟

الکترود FOx EV63 برای چه نوع فلزاتی میباشد

روش نگهداری الکترود 6013و6010

مطالبی درباره جوشکاری قطعات غیر همجنس

مطالبی درباره جوشکاری قطعات غیر همجنس

کاربرد الکترود 1034 چیست

آیا الکتردها تاریخ انقضا دارند؟

الکترود برای فولاد 20mn5

سیم جوش های معادل AMA 40-18M چه میباشند؟

نکا ت فنی مربوط به جوشکاری الکترودE7018

test ask question

فرق الکترود 1803 با 1803j

فیلر متال مناسب جوشکاری فولاد din1.7176 چیست

سیم جوش والکترود مس به فولاد؟

معادل AWS پودر OP121-TT چیست؟